Was this page helpful?

Vyhledání uchazečů

  Spuštění aplikace Vyhledat uchazeče

  Spuštění aplikace Vyhledat uchazeče 

  1.

  Klikněte na ikonu Atollon a zobrazte menu 

  2.

  V horním šedivém menu naleznete kartu Nábor a následně ikonu Vyhledat uchazeče.

  6.png

  Princip vyhledávání a přidávání kritérií

  Princip vyhledávání 

  Pro žádaný výsledek vyhledávání je potřeba podrobná speficikace dat na kartě Uchazeče. Veškerá naše vyhledávací kritéria jsou od ní odvislá. 

  Vyhledávací kritéria jsou postavena na principu vyhledávání AND/OR. Např. při výběru Dostupný a Místo bude systém vyhledávat uchazeče v zadané lokalitě a dostupnosti v udaném čase. 

  V případě kritéria Dovednosti se přidáním dovednosti do výběru uživatel volí OR. Tedy uchazeč by měl splňovat alespon jednu z daných dovednosti, popřípadě AND, splňovat všechny vybrané.

  Přidávání kriterií do vyhledávání

  1.

  Otevřete kartu Vyhledat uchazeče. V levém sloupci můžete pomocí dvojkliku přidávat jednotlivá kritéria vyhledávání.
  2. Kritérium je potřeba blíže specifikovat jedním kliknutím ve sloupci Filtrovat hodnotu.
  3. Vyhledávání si také můžete uložit tlačítkem Uložit jako a nahrát tlačítkem Nahrát na později.
  =media_1286380767862.png

  Kritérium Denní sazba 

  Práce s kritériem Denní sazba

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Denní sazba v menu s kritérii na levé straně. Toto kritérium vyhledává podle dostupnosti uvedené na kartě Uchazeče.

  2.

  Kritérium je potřeba blíže specifikovat jedním kliknutím ve sloupci Filtrovat hodnotu. Hodnoty vyhledávání je možne určit podle měn, např. USD, CZK, EUR, atd. 

  3.

  Zobrazený výpis výsledku si také můžete exportovat, uložit či nahrát, jak již bylo zmíněno výše. 

  10.png

  Kritérium Dostupný

  Práce s kritériem Dostupný

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Dostupný v menu na levé straně. Toto kritérium vyhledává podle detailu o mzdě uvedené na kartě Uchazeče.

  2.

  Kritérium je potřeba blíže specifikovat jedním kliknutím ve sloupci Filtrovat hodnotu. Hodnoty vyhledávání je možne specifikovat dvěma způsoby: 

  - Absolute - vyhledávání z konkretního datového rámce (měsíc/od data - do data - konrétní den)

  - Relative - před/po vybraném datu

  3.

  Zobrazený výpis výsledku si také můžete exportovat, uložit či nahrát, jak již bylo zmíněno výše. 

  7.png

  Kritérium Dovednosti, praxe

  Práce s kritériem Dovednosti, praxe 

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Dovednosti, praxe v menu s kritérii na levé straně. Toto kritérium vyhledává podle dovedností a praxe uvedené na kartě Uchazeče.

  2.

  Kritérium je potřeba blíže specifikovat jedním kliknutím ve sloupci Filtrovat hodnotu. Hodnoty vyhledávání je možne specifikovat na vícero úrovních:

  - Dovednosti - např. Manažerské dovednosti =>

  - Pod-dovednosti - např. Vedení lidí =>

  - Úroveň -  např. Junior

  Po specifikace jednotlivých úrovní je potřeba použít tlačítko Přidat a Ok a začít vyhledávat.

  3.

  Nastavení dovedností - návod na nastavení jednotlivých dovedností naleznete zde. 

  4. 

  Hodnota - u každého kandidáta je zobrazena hodnota vystihující nejlepší výsledek mezi profily kandidátů a zadání hodnot do vyhledávání. Čím vyšší hodnota je, tím se kritéria v obou případech shodují. 

  Zobrazený výpis výsledku si také můžete exportovat, uložit či nahrát, jak již bylo zmíněno výše. 

  8.png

  9.png

  Kritérium Full text

   

  Práce s kritériem Full text

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Full text v menu s kritérii na levé straně. 

  2.

  Zadaný text tohoto kritéria je vyhledáván ve VŠECH poznámkách na kartě uchazeče i na kartě kontaktu. Toto kritérium je poměrně náročné na výkon systému, proto příliš nedoporučujeme kritérium používat samostatně, ale pouze jako omezení v kombinaci s dalšími kriérii.  

  1.png

  Kritérium Full text v CV

  Práce s kritériem Full text v CV 

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Full text CV v menu s kritérii na levé straně. 

  2.

  Zadaný text tohoto kritéria je vyhledáván v Dokumentech Typu CV.    

  fulltextcv.png

  Kritérium Historie zaměstnání

  Práce s kritériem Historie zaměstnání 

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Historie zaměstnání v menu s kritérii na levé straně. Toto kritérium vyhledává podle dovedností a praxe uvedené na kartě Uchazeče.

  2.

  Tímto kritériem můžete vyhledat uchazeče, kteří jsou v systému zadaní jako současní či bývalí zaměstnaci nějaké společnosti, případně mají zkušenost s určitou pracovní pozicí. Tedy dají se takto vyhledat v systému všichni uchazeči, kteří mají například zkušenosti v pozici managera, ne starší než 3 roky, na základě výběru z parametrů.  

  15.png

  Kritérium Jazyk 

  Práce s kritériem Jazyk 

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Jazyk v menu s kritérii na levé straně. Toto kritérium vyhledává podle dovedností a praxe uvedené na kartě Uchazeče.

  2.

  Jednoznačné kritérium. Pokud zvolíte 2 jazyky, pak systém vybere pouze ty uchazeče, kteří mají oba dva. Pokud nastavíte požadovanou úroveň jazyka, pak systém vybere uchazeče se stejnou a vyšší úrovní daného jazyka. 

  jazyky.png

  Kritérium Kandidát založen

  Práce s kritériem Kandidát založen

  1.

  Použijte dvojklik na kritérium Kandidát založen v menu s kritérii na levé straně. Toto kritérium vyhledává podle dovedností a praxe uvedené na kartě Uchazeče.

  2.

  Kritérium umožňuje rozlišit výběr uchazečů dle data založení do systému. Jsou zde dvě možnosti výběru. 

  - Absolute - vyhledá konkrétní datum. 
  - Relative - specifikuje časový termín před či po uložení kandidáta. Pokud tedy hledáte kandidáta zadaného v systému např. ne déle než 90 dní, pak je vhodné použít tuto variantu vyhledávání. 
  16.png

  Kritérium Max. plat 

  =media_1286458286301.png

  (1.) Dalsi jednoznacne kriterium, kde jsou vyhledani vsichni uchazeci s minimalnim pozadovanym financnim ohodnocenim (3.) maximalne do zapsane hodnoty (2.). Pokud je plat u uchazece nevyplnen, tak system vnima hodnotu minimalniho ocekavaneho platu jako 0.

  Kriterium Misto

  =media_1286458509327.png

  Toto kriterium je vhodne pro omezeni lokace, kde je uchazec ochoten pracovat. Tedy pokud zadavate toto kriterium u uchazece, tak pozor aby jste nebyly prilis prisni. Vybirate omezeni kde chce uchazec pracovat a pokud zadate napriklad "Ceska republika, Praha, Praha 5" rikate tim systemu, ze je uchazec ochoten pracovat vyhradne na Praze 5 a pri vyhledavani pro Prahu jako celek system tohoto uchazece nenajde. Tedy pri zadavani uchazece je potreba byt u tohoto kriteria benevolentnejsi a brat v potaz, zda je ochoten uchazec pripadne i cestovat do dalsich mest (napriklad jeste Brno a Ostrava).

  Kriterium Nazev volneho mista

  =media_1286459487065.png

  Toto kriterium vyhledava podle pozic prirazenych na karte Vyberova rizeni. Tedy je mozne touto cestou omezit vyber uchazecu podle toho zda se ucastnily urcitych vyberovych rizeni. Timto zpusobem se da pomerne velmi efektivne vyhledavat, pokud se v nazvech pozic opakuji urcita slova, ktera jsou klicova pro obsazovanou pozici.

  Kriterium Obor prace

  =media_1286460565992.png

  Toto kriterium omezuje vyber hledani podle predstav uchazece o svem budoucim profesnim smerovani. Toto kriterium je idealni na pouziti u juniornich uchazecu, kde jsou kriteria volneho razu, hledany uchazec nemusi mit vypovidajici zkusenost a hledame uchazece se vztahem do urcite oblasti, nebo primo k urcite pozici.

  Kriterium Odvetvi zamestnavatele

  =media_1286461399611.png

  Timto kriteriem omezujeme vyber dle odvetvi zamestnevatelu (at uz soucasnych, nebo minulych) hledanych uchazecu. Tedy pokud by nas zajimali obchodni zastupci se zkusenosti s prodejem telekomunikacnich sluzeb, pak je toto kriterium temer idealni.

  Kriterium Pohlavi

  =media_1286461602585.png

  Predpokladam ze toto kriterium neni potreba vysvetlovat. Jeho identifikace i vyuziti je jednoznacne.

  Kriterium Povoleni

  =media_1286461714840.png

  Vzhledem k soucasnym pravidlum z hlediska zamestnavani cizincu s puvodem mimo EU je toto kriterium velmi dulezite. Daji se touto cestou z vysledku jednoduse odfiltrovat uchazeci, kteri potrebuji povoleni pro praci v EU a tim padem se vyrazne zvysuje administrativa spojena s jejich zamestnanim.

  Kriterium Stav

  =media_1286462328316.png

  Opet jednoznacne kriterium bez nutnosti vysvetlovat vyznam a pripadne vyuziti.

  Kriterium Vzdelani

  =media_1286462434399.png

  Toto kriterium je opet vyuzitelne u juniornejsich pozic, nebo u pozic kde je jednoznacne klientem vznesen pozadavek na vysokoskolske vzdelani.

  Kriterium Vyberove rizeni

  =media_1286462983547.png

  Jedno z nejlepe vyuzitelnych kriterii. Timto kriteriem si muzeme lehce omezit vyber hledanych uchazecu podle toho, zda jiz byli zpohovorovani, nebo prezentovani nekteremu klientu a to vcetne casoveho omezeni. Lze tedy takto snadno dohledat odpovidajici uchazece v systemu, kteri byli prezentovani na obdobnou pozici v poslednich 9 mesicich a jsou tak defacto pripraveni k prime prezentaci. Pokud zadny takovy uchazec v systemu neni, muzeme pozadavky zmenit a hledat vsechny uchazece, kteri nam zaslali v poslednich 9 mesicich zivotopis a mame tedy k dispozici jejich aktualni informace.

  Kriterium Vek

  =media_1286463432605.png

  Opet kriterium, ktere neni potreba vyrazneji vysvetlovat. Omezuje se zde rozsahem od / do a lze se tedy zamerit na urcitou vekovou skupinu.

  Vyhledavani s vice kriterii

  =media_1286464457569.png

  Takto by napriklad vypadalo zadani, pokud by jsme se snazili najit juniorniho programatora J2EE, ktery byl jiz v nasi spolecnosti zpohovorovan a domluvi se anglicky a nemecky. Pokud by vyhledavani dopadlo neuspesne, muzeme rovnou nektera kriteria pridat, upravit, nebo odstranit. Vsechny kriteria takto zadana jsou v logicke vazbe AND, tedy musi platit zaroven. Jakmile stlacite tlacitko Hledat otevre se nove okno s vysledky hledani.

  Vysledek vyhledavani

  =media_1286465094706.png

  Jakmile je hledani ukonceno, u hlavicky okna Vysledky vyhledavani uchazecu se objevi cislo (1.), symbolujici pocet nalezenych vysledku. Pokud nebyl nalezen zadny odpovidajici uchazec, zobrazi se cislo nula. Sloupec vlevo je abecedne setrideny seznam vysledku hledani. Po nakliknuti uchazece (2.) se vyplni okna vpravo s prehledem informaci o uchazeci a rovnou muzeme zhodnotit, do jake miry splnuje tento uchazec nase ocekavani. Pokud na jmeno uchazece klikneme dvakrat, pak se v novem okne otevre karta uchazece, kde muzeme informace o uchazeci upravovat.

  Pouziti funkce Drag and Drop

  =media_1286465527692.png

  Pokud mame otevrenou i pozici, na kterou jsme uchazece hledali, muzeme rovnou pomoci "pretahnuti mysi" pridat uchazece z hledani na pozici. Klikneme levym tlacitkem mysi na jmeno vhodneho uchazece (1.) a za staleho drzeni tlacitka prejedeme na okno s vypsanymi uchazeci na pozici (2.). Tlacitko pustime a uchazec se priradi na pozici.

  Was this page helpful?
  Tag page (Edit tags)
  Pages that link here
  Page statistics
  27486 view(s), 34 edit(s), and 25149 character(s)

  Comments

  You must login to post a comment.

  Attach file

  Attachments

  FileSizeDateAttached by 
   1.png
  No description
  108.9 kB17:34, 11 Jul 2016branbergerovaActions
   10.png
  No description
  84.61 kB15:26, 7 Jun 2016branbergerovaActions
  13.png
  No description
  83.07 kB09:57, 8 Jun 2016branbergerovaActions
  15.png
  No description
  109.67 kB13:59, 8 Jun 2016branbergerovaActions
  16.png
  No description
  86.45 kB15:28, 8 Jun 2016branbergerovaActions
  2.png
  No description
  72.78 kB11:30, 7 Jun 2016branbergerovaActions
  6.png
  No description
  82.65 kB16:38, 6 Jun 2016branbergerovaActions
   7.png
  No description
  92.58 kB13:12, 7 Jun 2016branbergerovaActions
   8.png
  No description
  113.08 kB14:36, 7 Jun 2016branbergerovaActions
   9.png
  No description
  89.17 kB14:41, 7 Jun 2016branbergerovaActions
   fulltextcv.png
  No description
  127.84 kB09:57, 12 Jul 2016branbergerovaActions
   jazyky.png
  No description
  118.77 kB10:12, 12 Jul 2016branbergerovaActions
   media_1286454919464.png
  No description
  65.21 kB14:52, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286455360691.png
  No description
  67.87 kB14:52, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286455713160.png
  No description
  61.63 kB14:52, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286458286301.png
  No description
  64.86 kB14:52, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286458509327.png
  No description
  62.58 kB14:52, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286459487065.png
  No description
  52.21 kB14:52, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286460565992.png
  No description
  64.88 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286461399611.png
  No description
  45.95 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286461602585.png
  No description
  48.53 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286461714840.png
  No description
  64.2 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286462328316.png
  No description
  49.42 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286462434399.png
  No description
  64 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286462983547.png
  No description
  53.41 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286463432605.png
  No description
  51.06 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286464457569.png
  No description
  58.87 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286465094706.png
  No description
  114.77 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions
   media_1286465527692.png
  No description
  65.72 kB14:53, 10 Nov 2010majklActions